Permakultuur

Soovi korral saab Konna majja tellida grupi olemasolul koolitusi (idandamine, kompostimine jms) – koolitajad: MTÜ Väike Jalajälg.

Toimunud: 27. 07.2019 – kompostimise koolitus Türil Konnas, Viljandi 60

Kompost, leotised ja mulla tervis.
Kuidas kasvatada mulda, tõrjuda kahjureid ja saada saaki?
Mida teha, et kevadel külvatud taimed kenasti kasvaksid ning saaki annaksid?
Öeldakse, et aedniku esimene eesmärk on kasvatada mulda. Räägime ja proovime praktikas, kuidas kasvatada ja hoolitseda mulla eest ning sellega tagada ka terved taimed.
Teeme koos aiakomposti, hapendatud bokachi komposti ja räägime ka biosöest ning sellest, kui oluline on hoida koduses aiapidamises aineringet.
Proovime, kuidas teha lihtsalt erinevaid loodussõbralikke kahjuritõrje ja väetamise leotisi.  

Väikese Jalajälje kogukonna aednikud, Mõisamaa ökokeskusest, Merili Simmer ja Liina Järviste pakuvad võimaluse osaleda praktilises õpitoas, mis on mõeldud, nii neile, kes teevad alles oma esimesi samme aiapidamises, kui ka kogenud aiapidajatele, kes sooviksid looduspäraselt aeda pidada, mis annab head saaki ja samas toetab ka meid ümbritsevat ökosüsteemi. Merili ja Liina on kogemustega aiapidajad, kes lisaks kõigele muule on mitmeid aastaid kasvatanud mahedalt idusid ja võrseid Eesti tipprestoranidele.

Me elame kliimamuutuste ja liikide hävimise ajastul. Need on globaalsed muutused, mille õiget ulatust ja tagajärgi ei tea me keegi. Samas, saame me kõik oma eludes olla globaalsete arengute mõjutajad. Üks eriti oluline viis, kuidas me oma igapäevaelus saame globaalseid arenguid positiivseks pöörata, on hoida kohalikult aineid ringluses, kohalik ja hooajaline toitumine ning ise endale toidu kasvatamine. Väga paljudel eestlastel on võimalus hoolitseda oma maatüki eest ning endale ise toitu kasvatada. Õpituba on inspireeritud permakultuuri põhimõtetest.

Aitäh