Loading Sündmused

« Kõik Sündmused

  • Sündmus sündmus on möödas

Kompostimiskoolitus Türil

27. juuli 2019 kell 10:30 - 16:00

10eur

Kompost, leotised ja mulla tervis.

Kuidas kasvatada mulda, tõrjuda kahjureid ja saada saaki?
Mida teha, et kevadel külvatud taimed kenasti kasvaksid ning saaki annaksid?
Registreeru aili.avi76@gmail.com või tel 53 957 115, ka Kontakt-vormil. Osalustasu 10 eurot sisaldab lõunapausi. Koolitust toetab MTÜ Lõuna-Järvamaa Koostöökogu projekt “Kogukondlikud tegevused Türil”.

Öeldakse, et aedniku esimene eesmärk on kasvatada mulda. Räägime ja proovime praktikas, kuidas kasvatada ja hoolitseda mulla eest ning sellega tagada ka terved taimed.
Teeme koos aiakomposti, hapendatud bokachi komposti ja räägime ka biosöest ning sellest, kui oluline on hoida koduses aiapidamises aineringet.

Proovime, kuidas teha lihtsalt erinevaid loodussõbralikke kahjuritõrje ja väetamise leotisi.

Väikese Jalajälje kogukonna aednikud, Mõisamaa ökokeskusest, Merili Simmer ja Liina Järviste pakuvad võimaluse osaleda praktilises õpitoas, mis on mõeldud nii neile, kes teevad alles oma esimesi samme aiapidamises, kui ka kogenud aiapidajatele, kes sooviksid looduspäraselt aeda pidada, mis annab head saaki ja samas toetab ka meid ümbritsevat ökosüsteemi. Merili ja Liina on kogemustega aiapidajad, kes lisaks kõigele muule on mitmeid aastaid kasvatanud mahedalt idusid ja võrseid Eesti tipprestoranidele.

Me elame kliimamuutuste ja liikide hävimise ajastul. Need on globaalsed muutused, mille õiget ulatust ja tagajärgi ei tea me keegi. Samas, saame me kõik oma eludes olla globaalsete arengute mõjutajad. Üks eriti oluline viis, kuidas me oma igapäevaelus saame globaalseid arenguid positiivseks pöörata, on hoida kohalikult aineid ringluses, kohalik ja hooajaline toitumine ning ise endale toidu kasvatamine.Väga paljudel eestlastel on võimalus hoolitseda oma maatüki eest ning endale ise toitu kasvatada. Õpituba on inspireeritud permakultuuri põhimõtetest.

Detailid

Kuupäev:
27. juuli 2019
Aeg:
10:30 - 16:00
Hind:
10eur
Sündmus Tags:
, , , ,
Koduleht:
tyri.vabakond.ee

Korraldajad

Türi Kogukonnaselts
Lõuna-Järvamaa koostöökogu MTÜ

Toimumiskoht

Türi Viljandi 60
Viljandi 60
Türi, Järvamaa 72212 Eesti
+ Google Map
Telefon:
53957115

Aitäh