Kätepesuvesi uuesti kasutusse

Viljandi huvikooli entusiast Peep Tobreluts pidas Türi Konna maja väärikaks järglaseks, kes võiks nende 2014. aastal Keskkonnakäpa innuka innovaatori preemia saanud kätepesusüsteemi endale saama.

Innuka innovaatori tiitli sai Viljandi huvikooli loodusring, kelle süsteemiväline kätepesusüsteem sai žürii maksimumpunktid oma tõeliselt innovaatilise lahenduse eest, kus vee filtreerimiseks kasutati vana külmkappi ja nelja kihti turvast, millega tehti valmis täiesti autonoomne kätepesulahendus.

Kingiks sai Konna maja kaasa ka seebiriivi – uuri pildilt ka seda lähemalt, igaüks võib hakkama saada ja oma seisvad seebid käiku lasta.

Põhimõte on selles, et meie tarbeveest suure osa moodustab vesi, mille saab puhtaks tagasi üsna väikse vaevaga. Nt turbafiltritega. Alustada saab ka väikesest kogusest.

Vanast külmikust ja suuresti loogikast ja nokitsemislustist valmis süsteem, mis sobib kätepesusüsteemiks kohta, kus pole veeühendust ega kanalisatsiooni. Ideed ja teostust saab peagi tulla uudistama Konna majas.

Tänud Peebule!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga