Konna maja ja selts kutsuvad liituma

Türi kogukonnaselts on vabaühendus, mis on mõeldud eelkõige Türi piirkonna inimestele. Valla loal on meil tasuta 15 aastaks heaperemehelikult kasutada maja aadressil Viljandi 60 (nn Konna maja). Vald ei vajanud maja enam sotsiaalmajana ning lubab seda arendada ettevõtlikel kodanikel. Vald ei pea maja üleval, seda teeb selts ise oma töö ja kuludega. Vald toetab ühingut tegevustoetusega (300 eurot aastas).

Majas on kokku saanud loovad ja hakkajad inimesed, kes tegelevad mõne käsitööliigiga või kes armastavad lihtsalt tegutseda koostöövaimus. Mõnus on luua koos hubast olemiskeskust kogukonnamajja, olla Rohevesti (kestliku mõtteviisi festivali) korraldaja, teha oma noorte teadlikkuse ja koostöö huvides lastelaagreid, näidata eeskuju talgutööga, tulla kokku ka nt mardipäeva või jõulusaginat nautima, kõike seda on õnnestunud teha koos oma lastega, me loomegi Konna maja eelkõige neile mõeldes.

Elus on heaolu ja rahu ülioluline – astud nagu sammu elu kiirteelt maha, uitad Konna majas omas rütmis. Vahel on see rütm tormilisem: koristame, tassime, saeme ja kaevame; nüüd on mustemad tööd möödas, lastel turvalisem õueala valmis ja saame keskenduda arendamisele. Kirjutame projekte, millega meile armsaks saanud kohta arendada. Konna kontserdihoov, maja keskmise osa suuremate ruumide ehitus, puidutöökoja korrastamine – need ideed on töös; tualeti ehitus, veeühendus ja kanalisatsioon, elektrikilbid ja ühendused – need juba tehtud.

Miks Konna maja toetada? – meie üritustel kohvi ostes toetad meie omaosalusi projektides, millega keskust arendame. Üldiselt on vaja igas projektis ka omaosalust, vahel saab selle katta vabatahtliku tööga, vahel aitab vald omaosalust katta, vahel teeme seltsis korjanduse. Iga koja rentnik panustab veel ka Konna majas oma ruumide remonti ja korrastamisse. Osad kojad on ka ettevõtluseks rendile antud (seltsi liikmed ka).

Meil on siinkohal pakkuda ka veel mõned ruumid, milles võiks olla mõtteviisilt kestlikku ilmavaadet omav toimetaja: retrostiilis korter teisel korrusel sobib lausa mõnele vabaühendusele või seltsingule; koda allkorrusel võiks sobida ka nt keraamikule või mõne muu käsitöö tegijale. Samuti ootame huvilist kohviku osas kaasa mõtlema (kasvõi esialgu suviti) – köök vajab veel täielikku renoveerimist, kuid seda ümbritsevat kohviku ja koolituskeskuse ala juba arendame. Meie sõnum julgustuseks on: igaüks panustab oma võimaluste ja aja piires, hea olemise keskuse loomine on teekond, mitte sihtpunkt. Vaata kodulehelt (tyri.vabakond.ee) meie liikmeid ja tule tutvu meiega meie sündmustel. Lihtsalt koos on toredam. Ikka kestlikult ja kogukondlikult oma kodukoha heaks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Aitäh