Rohepöördest roheleppeni kogukonnas

  • 11. augustil toimusid Türil Konna majas ja hoovil kaks seminari seoses Kesk-Eesti Välitöödega (riigiametnikud ja KOV ning kogukond arutlemas). Konna majas toimus Keskkonnaministeeriumi seminar rohepöörde teemal.

Seminari eesmärk oli lahti mõtestada, mis on riigi roll rohepöörde toimumisel – millised tegevused on praegu plaanitud, millist lähtutakse edaspidi ja kuidas tagada tugev ja tulemuslik koostöö kohaliku taseme ja kodanikega.
Tulemused: Seminaril anti ülevaade riigi rohepöörde nägemusest ja plaanitud tegevustest. Lisaks kaardistati ära kohalike omavalitsuste peamised murekohad rohepöördega, ootused riigile ja võimalikud koostöökohad.

  • Kella 14st 18ni oli aga Türi valla modereeritud seminar, mis keskendus roheleppele kogukonnas. Kuidas seda koos teha?

AJAKAVA:
Kell 14 „Hüpotees: maailm vajab päästmist? Kuidas seda teha siin ja praegu?“
Kohalikud omavalitsused suunavad nii oma asutuste tegevust kui koolides edasi kantavaid väärtusi. Kohaliku omavalitsuse võimalus on nii oma arengukavas kui kõigi valdkondade tegemistes eelistada säästlikke lahendusi, otsida keskkonnasõbralikke tegutsemisviise.
Teemajuht: Erik Puura

Kell 14:45 „Kes päästab maailma?“
Rohepööre on kindlasti hädavajalik läbi viia ka meie hariduses ning maailma päästmises saame olla edukad ainult koos järgmise põlvkonna kaasamisega. Milline on roheline haridus, kuidas lõimida teadmised erinevates ainetes ning õppetööd toetavad tegevused keskkonnahoiu ja säästva arenguga?
Teemajuht: Janika Gedvil, Türi haridusjuht, endine Viljandi abilinnapea ja haridusjuht

Kell 15:30 Liikuma kutsuv vahepala ehk virgutuspaus (trikipulgad), mahedaid maitseid ja toitu pakub Türi kogukonnaselts.

Kell 16 „Kuidas jõuda rohepöörde sõnumiga kohale?”
Õpime headest kogemustest Lääne-Harju vallas.
Teemajuht: Jaanus Saat, Lääne-Harju vald (teda asendab abivallavanem Erik Ruben)

17.00-17.45 Mõttetalgud väiksemates gruppides: mida saab rohepöördeks teha üksikisik, kool, kogukonnaselts, lapsevanemad, kultuurikorraldajad, omavalitsus – konkreetsete soovituste ja tegevuste ideed, millest alustada, millised tegevusi teha üksikisikuna, organisatsioonina, milliseid algatusi saab ellu kutsuda ning mis ei nõua palju raha, vaid head tahet.
Osalejad koostavad postrid reast konkreetsetest tegevustest, millest alustada, millised tegevusi teha.

  • Esinesid Aime Lippur lõõtsal ja Timo Petmanson klaveril.
    Õhtust kultuuriprogrammi toetas Türi vald.
    Vaata-kuula huvitavaid mõtteid ka Türi inimestelt:

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga