ROHEVEST nr 3 kummardas oma kogukonnale

Konn astus usinasti mööda teed, oo jaa, oo jaa.
No mis sa igal aastal juulikuus ikka teed?!
Kolmas Rohevest – kestliku elustiili festival tõi seekord Türile ka debatid rohelise elustiili teemadel üldisemalt (Rohetiiger). Elurikkuse ja toidu kasvatamise teemad avasid spetsialistid MTÜst Väike Jalajälg – Merili Simmer ja Liina Järviste. Muidugi ei puudunud vana maja taastamise teemad (Juho Wärkstuba OÜ ja Aare Grünberg), mööbli renoveerimise jututuba Aina Leega, laulutund Tea Saarega lastele ja jooga Madli Tiigirannaga. Marge lastetoas tehti paberist lehvikuid ja meisterdati õunaloomi. Madli Liiva kunstikojas oli avatud Konna kunstiringi laste tööde näitus ja toimusid tegevustunnid. (pildil)

Alati on Rohevestil ka üks eriline ajalootund – seekord keskendus Kaarel Aluoja Türi majadele. Oma Kurla küla maamaja taastamise lugu jagas ka Aina Lee.

Lisaks sai lustida Konna maja retrokorteris, kus avasime Rohevestiks fotostuudio.

Esinejate poolest valime ikka neid muusikuid, kes seotud Türiga või on elustiili poolest ka ise kestliku elustiili esindaja. Seekord õhtukontserdid olid Mari Kalkuni, Indrek Tammoja ehk Rändajaga (pildil) ning päevakontserdi andis Timo Petmanson.

Rõõmu tõi hoovile ka kohtumine kirjanik Mika Keräneniga, kes on ka ise usin aiapidaja ning osav jutumeister. Just Mika tõi Rohevestile vihma. Pärast kuupikkust kuiva.

Türi Kogukonnaselts tänab kõiki osalejaid ja tulijaid, meie tegutseme ikka edasi ka aasta ringi. Kuidas lubatakse. Rohevesti toimumist toetasid Türi vald, Türi kultuurikeskus, Türi noortekeskus, Eesti kultuurkapital ning seda toetati ka kohaliku omaalgatuse projektist.

TÄNUTUNDEGA KOGU SELTSI NIMEL!


Aili Avi, Rohevesti peakorraldaja

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga