ROHEVEST NR 5 – 14.-16. JUULIL 2023 KONNA MAJAS

ROHEVESTLUSED

Kas juba nr 5? Mõnus on olnud ROHEVESTI korraldada ja koos teiega rohevestelda. Festival on üldiselt loengute osas tasuta, mõned töötoad on osalustasuga ja kontserdid on piletiga (saab ka ette broneerida ja ülekandega tasuda – info Aili Avi, 53 957 115).

Avatud on retrokoda toredateks iseseisvateks pildistamisteks (kostüümid olemas), pesunöörinäituse teema on sel aastal – pearätikud.

ROHEVESTI KORRALDAME TÜRI VALLA, KULTUURIKESKUSE JA LÕUNA-JÄRVAMAA KOOSTÖÖKOGU TOEL JA JULGUSTUSEL. SELTSI VÄÄRTUSEKS ON KESTLIKUMA ELUSTIILI PROPAGEERIMINE – EHITUS, LOODUS, TOIT, TAASKASUTUS.

NÄITUSED: Madli Liiva kunstinäitus-müük kohvik-resto Ajatus.

PESUNÖÖRINÄITUS – “Pearätikud minevikust”

KAVA:

REEDEL, 14.07

15.00-16.00 Peep Tobreluts räägib kuivkäimlatest – “Kuivkäimlad kui maailmapäästjad” – häid nippe veevabade süsteemide loomiseks. Vee säästmine on prioriteet.

KELL 16.00-16.45 – majatuur

17.00 – 18.30 Toiduinfoplatvorm FUUDISH (Marianne) – E-ained ja töödeldud toit. Suhkur ja selle varjatud pale – mida on leida tegelikult meie toidust? (osalustasuta – kohtumist toetab Lõuna-Järvamaa Koostöökogu projekt “Elujõuline kogukond”)

Kas sa ikka tead, milline on tervislik ja ebatervislik toit? Tihti võib see olla suur üllatus, sest nii mõnigi ebatervislik toit on tarbijale maha müüdud üksikute tervislike omaduste abil. Fuudish toidupolitsei aitab avardada silmaringi ja  vaatab toote pakenditele kirja pandud infot keskmisest teadlikuma pilguga.

GoFuudish  annab rohelise tule ja soovitab seda toodet tarbida, sest toode on valmistatud võimalikult naturaalselt . NoFuudish punane tuli paneb toote tarbimise küsimärgi alla ja annab teada, mis selle toote juures võiks teistmoodi on. Üldjuhul sisaldab toode ebavajalikke lisaaineid, on liigselt töödeldud või keskkonnavaenulikult valmistatud  Toidupolitsei annab sulle infot, aga valikuid pead tegema ise. Pea alati ka meeles, et iga kord toidupoes hääletad sa oma rahakotiga nii iseenda, oma pere kui kogu meie planeedi tervise ja tuleviku osas. Kui meie ei osta tooteid, mis ei ole tervisele ja keskkonnale head, siis  on tootjad sunnitud need tooted ümber tegema või turult ära võtma. 

KELL 16-18 MARGE MEISTERDAB KUNSTITOAS LASTEGA

KÄSITÖÖKOJAD AVATUD TEGEVUSTEGA FESTIVALI AJAL!

kell 19.00 – ESINEB DUO SÄNNI NOORMETS JA CO (Sänni on rahvamuusik, kes on pärit Türilt) – pileti hind: eelmüügist 10.- ja kohapeal 12.- (eelmüük alates 15.06 Ajatus, Türi kultuurikeskuses ja Türi raamatukogus, broneeringud tel 53 957 115, ülekandega tasumise võimalus)

Laupäeval, 15.07 KELL 12-23 (avatud töötoad, laste tegevused)

kell 12.00 – 13.30 Türil elava ajaloolase Kaarel Aluoja traditsiooniline ajalooloeng piirkonnast (seekord keskendusega Mats Tõnissonile ja kalendritele, Türi päevapiltnik Avelinius Tõnissonile) – loeng on tasuta.

kell 13.30-16.30 – Thea käsitöötoas – “Rõivaste pisiparandus” – töötuba. Nööbi õmblemine, paikamine, parandame koos riideid. Võta mõni parandatav asi kaasa – saad ise juhendmisega parandada või paluda teenusena kohapeal teha. (Nokitsemine sobib ka lastele)

14:00-16:00VANADE MAJADE ILU” Mõtteheiatus vanade majade lihtsusesse ja ilusse” – Aare Grünberg //Juho Wärkstuba OÜ

17:00-18:30 Praktiline töötuba ” Vana maja. Kuidas hoida ja renoveerida, nii et ta kestaks.” Aare Grünberg / Aina Lee (räägib värvidest ja värvimistest)

Töötoad: puidupõletus Valduriga, võitegu ja pokteili-mekutamine Tiinaga, käsitöökojad (Lii Kald, Thea Vesman jt)

LASTELE: MARGE MEISTERDAB KUNSTITOAS KELL 12-14 JA 16-18

19.00 KONTSERT ANSAMBLIGA UNTSAKAD (pilet eelmüügist 15.-, kohapeal 20.-) – müügis alates 15.06 Ajatus, Türi kultuurikeskuses ja raamatukogus, saab broneerida ka telefonil 53 957 115 ja tasuda seltsile ülekandega.

ÖÖÜLIKOOLI KOHTUMINE KELL 21-23 – MTÜ Elurikas Türi (Eerik Potter), Türi Kogukonnaselts, muud arutlejad – kuidas me väikelinnas elurikkust saame toetada ja seda juurde soetada? – kohtumine teetassi kõrval

Pühapäeval, 16.07 kell 12-14.00 – Mariani permakultuuri loeng; mida teada mullast ja elurikkusest? Praktilised näited tegutsemisest// osalustasu 5.-

LASTELE: MARGE MEISTERDAB KUNSTITOAS KELL 12-14

15.00-17.00 loovkirjutamise kohtumine “Loov hetk” Eleene Sammleriga ( registreerimine eleene.sammler@paide.edu.ee/osalustasu 10.-

KOGU FESTIVALI AJA ON AVATUD KA KOHVIK-RESTO AJATU (KELL 12-20)

VEEL: kui sul on oma idee tegevuseks Rohevestil – anna endast teada (Aili Avi 53 957 115).

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Aitäh