Rohevesti tänutundes

Teine Rohevest on ajalugu. Mõnus selline. Palju häid kohtumisi ja õnne meie hoovis ja majas. Türi kogukonnaselts tänab kõiki külastajaid, toetajaid, vabatahtlikke. Teiega sai suvi rohelisem ja meel rõõmsam.

Vabatahtlikud, Hanna Arulepp, Katriin Kivi, Sofia Karilaid, Triin Sooäär, Henri Perillus, Kairit Kolk, Tiina Lippant, Rauno Pahapill, Valdur Vesman ja perek Kald – meil sai teie abiga kergem. Aitäh teile.

Esimene päev, rahulik reede, tõi aruteludena Türile kestliku linna teemal rääkima Helena ja Eimar Veldre. Ka suured linnad on suutnud teadlikult end kujundada rattasõbralikeks ja inimkeskseteks, ideid jagus Türigi kohta. Konna-sõber Maire Aunastega rääkisime kirbukakultuurist ja jagamismajandusest. Muidugi toimusid majatuurid, õhtul oli ka Aare Grünbergi ehitusteabe jututuba (Juho Wärkstuba OÜ).
Lastele oli lausa eriprogramm – Tea Saare regilaulutuba, Madli Liiva ja Janell Randmaa tegevustoad, trikipulkade töötuba ja ka putukahotelli ehitus. Tänu Türi noortekeskuse telgile olid lapsed ka päikese eest kaitstud.

Konn näitas majas tehtud töid.


Oleme esinejaid valides eelistanud ka kodukandiga seotud inimesi, nii sai Rohevesti laval avamismuusikat teha lõõtsapoiss Braien Perlmann. Teisel päeval andis omaloominguga päevakontserdi Tarmo Selter ja traditsiooniliselt nautisime ka Lõõtsaliigutajaid Taiksest. Esimese päeva peaesinejad olid Kristiina Ehin oma uute luulekogudega ning Silver Sepp avamaapurjeka lauludega. Kontserte soosis ka suurepärane ilm. Teise päeva peaesineja Nedsaja Küla Bänd lootis küll rahvast tantsutada, aga Konna kontserdihoovis oli mõnusam oma valitud kohas kohvitassi juures mõnusaid lugusid kuulata. Ansamblid kiitsid eraldi nii kohta kui ka publikut.
Laupäev oli Rohevestil lennukas. Aruteluteemad ja loengud olid mitmekesised. Ajaloolase Kaarel Aluoja ettekanne barakkelamute elustiilist andis ehk stardi Konna maja ajalooõhtutele, mis sütitaks ehk noorigi kihelkonnaraamatute tarvis lugusid kirjutama.

Kooliruumis alles ehitustööd jätkuvad.

Rainer Eidemilleri ehitusinfo jututoas räägiti olulisematest asjadest vanade majade taastamisel. Peep Tobreluts Eesti Keskkonnahariduse Ühingust suunas kuulajaid uuesti teadlikumalt välikäimlaid rajama, hoida saab loodust eriti just vett säästes. Konna välikemmerg sai inspekteerimisel 26st hindamispunktist ligi 20. Plaanis on rajada Konna kontserdihoovi juurde viisakad ja huvitavad nn õppekemmergud. Loodame, et sügisel kaasava eelarve hääletusel saab Konna maja toetuse kontserdihoovi loovateks lahendusteks (päikeseenergial hoovi- ja kemmerguvalgustus, separeerivad kemmergusüsteemid, lava elektrisüsteem ja viidad maja juurde).
Rohevestil sai kohtuda veel Maret Sikstusega, kes õpetas vahariiet tegema, Kazimera Vellemaaga, kelle rohupunutised alati hea tuju teevad. Liine Sulg näitas näpunukkude tegemist ning Valdur Vesmani puidupõletus oli juba klassika. Käsitöönaiste õpitoas said huvilised nõu ja lapsed kätt proovida Thea Vesmani, Lii Kaldi ja Eve Sildmetsa juures. Nende naiste hoog on suur ja nad kutsuvad igal kolma- ja neljapäeval käsitöökotta tehtut ostma ja uudistama, kolmapäeviti on kella 13-16ni ka Konnas käsitööring. Oma kandi käsitöö on väärikas kink ja toetab kohalikku elu.

Konna kohtumised.


Näituseid oli Rohevestil kokku neli. Rohevestil näeb igal aastal üht vanemate tekstiiltoodete näitust nn pesunööridel. Eelmisel aastal tutvusime põlledega, sel aastal köögirätikutega. Kokku toodi näitusele ligi 60 rätikut, oli vahvaid nõukaaegseid pitsääristega trükirätikuid, aga ka nt perekond Lillipuu setukandi uhket pärandvara. Aitäh kõigile toojatele ja näituse ülesseadjale Thea Vesmanile. Ülle Järve Türi-ainelised maalid olid näitusmüügil, neid saab praegugi Konnast soetada. Huvitav näitus oli kodunokitsejalt Meeli Pirksaarelt, kelle erinevates tehnikates seinapildid ja kaardid näitasid inimese soovi pidevalt midagi juurde õppida. Lisaks oli lastealal laupäeval ka Türi Põhikooli taaskasutussündmuse TASKA töid, mille lapsed olid meisterdanud märtsis tetrapakkidest.
Toidu eest hoolitses Wabakohvik OÜ ja temaga koostöös ka süürlanna Alaa, kelle toidud kohvikutepäeval ruttu otsa said, aga nüüd jagus kenasti. Laupäeval oli kohal ka tuttav Samliku Pekkeri kaubamärk.

Toetajad olid Rohevestil Türi Kultuurikeskus, Türi noortekeskus, Türi vallavalitsus, Kohaliku omaalgatuse projekt – Järvamaa Omavalitsuste Liit. Suur tänu meisse uskumast!

Kristiina luule ja Silveri muusika.
Janell Randmaa õpituba lastele – Waldorf maalimine.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga