Taaskasutusest Türil

Asju kipub meil olema rohkem kui vaja. Tuntakse piinlikkust kellelegi oma vanu asju pakkuda. Kuid meil on palju võimalusi asjadest loobumiseks. Lagom elustiil ehk teadmine, et me ei vaja nii palju, ikka ainult parasjagu, võiks olla laialdasem (Loe – Linnea Dunne teost “Lagom” või Epp Petrone “Roheliseks kasvamine”) .

Igasugu koristamine ja kappide korrastamine, uute panipaikade loomine jmt võib jääda vähemaks, kui hakata sihikindlalt asjadest loobuma. Vahel tundub, et lihtsam on kõik prügikasti, Türi jäätmejaama või Väätsa prügilasse viia. Head teed on need kaks viimast ka, sest tegemist on jäätmeala asjatundjatega. AGA…

Raamatud – Türi raamatukogu pakub võimalust pakkuda neile korralikke ja loetavaid raamatuid. Võtke nendega ühendust ja nad tulevad valivad kogule vajalikud teavikud välja.

Nõud – üks võimalus on saata pilt nõudest ka Konna maja Facebooki, helistada ja küsida, mida vajaks annetustena tulevane kohvik ja kogukonnaköök. Samuti on Konn plaanimas nn nõude renditeenust. Pakime nõud selliselt, et saad meilt laenata nt juubelipeoks või kohvikutepäevaks nõusid. Konnale ka veidi taskuraha. Sina ei pea hoidma suurt kogust nõusid kodus, saad iga kord rentida ka uue serviisi, kui tuju tuleb. Nõusid saab viia ka Paidesse uuskasutuskeskusesse Rüütli tänaval. Seal tuleb korras ja puhtad asjad viia poe kogumisalusele. (Konna maja võib tulla ka ise kohale kui vaja.)

Riided – suurte perede ühendus võtab vastu kogu perele sobivaid jalanõusid ja kehakatteid. Samuti saab need viia Paide uuskasutuskeskusesse.

Ehitusmaterjalid ja tööriistad – kui sul remont valmis, võib üle jääda tööriistu, naelu, värve, vms – võid neid pakkuda Türi kogukonnaseltsile, kel võib tänu sulle olla kergem kogukonnamaja edasi korrastada. Nii on kogutud värvidest saanud uuenduse retrokorter. Sobib pakkuda ka vanemaid puitaknaid, uksi, vana maja laudist, palke. Otsime u 50-100 aasta vanuseid detaile (aknakarniisid, kremoonid, uksenupud, käepidemed jms). Tööriistad kuluvad ära talgutel ja noortelaagris.

Puitmööbel – kui sul juhtub olema päris puidust või vineerist vanem kapp, laud või tool, siis võid neid ka pakkuda Türi kogukonnaseltsile – otsime kogukonnakeskusesse ajastutruumat sisustust. Mööbel võib vajada ka taastamist. (tel 5061031, Aina Lee)

Käsitöötarvikud – Konna käsitöölised Konnasilma kojast võtavad vastu lõngade jms ülejääke. Mida me Konna käsitööringis ära ei kasuta, need paneme eeskojas välja kõigile võtmiseks. Kellelgi ikka läheb vaja.

Laste mängud – kui pakkuda mõni tore seltskonnamäng või klotse (puidust, Legod vms), siis võtame hea meelega need vastu Kullese kojas. Konn tegeleb ka noorsootööga (noortelaagrid, kogukonnapraktika).

Türi valla jäätmejaamad võtavad tasuta vastu sinu vana mööbli, pakendi, värvipurgid, elektroonika jms. Paljudes kohtades on see tasuline, meil mitte.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Aitäh