Rohevest nr 4 – 2022

Toidust algab tervis

15.-17. juulil toimub Türil Konna majas ja hoovil taaskord kestliku elustiili festival Rohevest. Aastaid tagasi Lõuna-Järvamaa Koostöökogu ja Türi Kogukonnaseltsi projekti toel algatatud ettevõtmine on oma rahulikus tempos teinud oma asja – arutanud inimestega kestlike väärtuste üle ning toonud praktika ja eestkõnelejad Konna maja hoovile. Ikka koos toidu, laulu ja lustiga, kõike olgu parasjagu.

Eelmise Rohevesti järel otsustasime seltsiga, et 2022. aasta läbivaks teemaks on toit. Tasakaal inimeses endas. Rahulikul reedel (15.07) oleme kutsunud vaimsest tervisest ja oma teekonnast rääkima Kertu Hansen-Potteri ja Eerik Potteri –  “Isetervenemise lugu ja paradigma muutus. Tuleme räägime kogemusloo mis avardas meie teadvust drastiliselt ja õpetas psühholoogia ja vaimse tervise sügavusi.”

NB – (Liis Velskeri loengut ei toimu tervislikel põhjustel.)

Õhtul toome tantsulise Väliharfiga Konna hoovile melu. 

Lennukas laupäev toob Kaarel Aluoja ajalooloengu. Minevikku peab mäletama – eriti sõjaajalugu. Toidutemaatika jätkub Mercedes Merimaaga kohtumisel – ravimtaimed meie ümber ja toidulaual. Parandav pühapäev ei vihja laupäevaõhtuse Kõrsikute kontserdi järelpeole, küll aga hoopis mulla ja aia tervisele – kuidas oma aiaga sõber olla. Marian Nummert on uus-türilane, kel permakultuurist ja aia tervisest palju rääkida. Oma toidu kasvatajatele siit ideid küllaga.

Oma olemuselt on Rohevest Konna maja keskne – oleme avanud pea kõik kojad ja teeme oma asja (vana maja tuurid ja õpitoad, lastele tegevused, silmale näituseid, kohvik-resto Ajatu pakub toitu ja kontserte mahub igasse festivalipäeva). Meie head koostööpartnerid on ka kohal.

15. – 17. juulil on Konna majas Rohevest – juba neljas. Keskseks teemaks on kohalik ja tervislik toit. Loengute ja õpikodade paremaks korralduseks võiksid meile kirjutada, kui plaanid tulla (tyrikonn@gmail.com või Messengeris Aili Avi). Ette rõõmustades sinuga kohtumise üle!

Kontserdi piletid võid ka ette broneerida ja ülekandega maksta: selleks kirjuta tyrikonn@gmail.com, siis saadame täpsema info.

ROHEVEST – KESTLIKU ELUSTIILI FESTIVAL TÜRIL VILJANDI 60 KONNA MAJAS JA HOOVIL  – 15.-17. JUULIL 2022

15.07 – RAHULIK REEDE

KELL 12-21: AVATUD kohvik-resto AJATUKELL 15 – FESTIVALI AVAMINE

LASTELE MADLI KUNSTITOAS TEGEVUSED, SOOVIJATELE MAJATUUR KELL 15.15

KELL 16 – 17.30 – Kertu Hansen-Potter ja Eerik Potter –  “Isetervenemise lugu ja paradigma muutus. Tuleme räägime kogemusloo mis avardas meie teadvust drastiliselt ja õpetas psühholoogia ja vaimse tervise sügavusi.”

KELL 16-17 JANELL RANDMAA – EHITAME ISE VIBU – TÖÖTUBA LASTELE JT (5.-)

18.00 – MEISTERDAME MARGEGA, VILDIME LII-GA, PARANDAMISTUBA KONNASILMAKOJAS

17.45-18.30 MAJAS: AINA LEE MÖÖBLI TAASTAMISE PÕHITÕED

KELL 19.00: ans VÄLIHARF – KONTSERT/tantsulka (eelmüügis 10.- kohvik Ajatus, Türi kultuurikeskuses, samal päeval kohapeal 15.-)

R KELL 12-19 JA L KELL 12-19: PESUNÖÖRINÄITUS (NÕUKAAJA KLEIDID), MAJATUURID, LASTE MÄNGUALA, KOHVIK AJATU, KUNSTINÄITUSED, KONNASILMADE KÄSITÖÖTUBA

______________________

16.07 LENNUKAS LAUPÄEV

KELL 12-13.45: AJALOOLOENG – KAAREL ALUOJA – TÜRI SÕJATANDRINA II MAAILMASÕJAS

KELL 12-14: LASTELE AVATUD KUNSTIKODA, TIINA POKTEILI- JA SÕIRATEGU (5.-)

KELL 13-14.30 JANELLI GONGIDEGA KEHAHÄÄLESTUS – JÕE ÄÄRES (5.-)

KELL 14.00-16.00 kohtumine: MERCEDES MERIMAA – “KOHTUMINE RAVIMTAIMEDEGA” (5.-)

KELL 17-18: MÖÖBLI TAASTAMISE JUTUTUBA – AINA LEE

kell 16-18 IRA BORISENKO-KOHMALYUK: “PUUVILJAKUNSTI” ÕPIKODA/UKR (10.- saad kujundada endale puuviljataiesed, õppida tehnikaid ) – PS – vaatamine tasuta

KELL 14-15.30 TÖÖKOJAS: VANA MAJA TAASTAMISE JUTUKODA (AARE GRÜNBERG)

KELL 12-19: INGA MEAR – NAHAKUNSTI ÕPIKODA (5/10.-); valmista endale huvitav käepael vm – löögirauad, voolimisnõelad – nahk on ikka päris.

KELL 12-19: VALDUR VESMANI PUIDUPÕLETUS; ASJADE PARANDAMISE ÕPITUBA.

KELL 12-19 MARET SIKSTUSE LOODUSSÄÄSTLIKUD KODUTARVIKUD, VAHARIIDE TEGEMISE VÕIMALUS

KELL 19.00: ANSAMBEL KÕRSIKUD KONTSERT (eelmüügis 15.- Türi kultuurikeskuses, kohvik AJATUS, kohapeal 20.-)

Üllatus: pärast kontserti u kell 20.30 toimub mõnusas koosolemises väike nagu-ööülikool: kohtume Eerik Potteri ja Kertu Hansen-Potteriga, kes jagavad oma mõtteid teemal – 8 dimensiooni inimese arengu ja toidualase sügavuse mõistmiseks. Inimareng & toit käsikäes. Huvilistel mõttekas endast teada anda – Aili Avi või tyrikonn@gmail.com. Kohtumine on teeõhtuformaadis ja tasuvaba.

——————————–

PARANDAV PÜHAPÄEV 17.07

HOOVIS VÕI PERETOAS:

12.00-14.00 KOHTUMISRING – “KUIDAS OMA AIAGA SÕBER OLLA?” – MARIAN NUMMERT JA PERMAKULTUUR – osalus 5.-

12.00-14.00 – LASTELE TEGEVUSED (KUNST, KÄSITÖÖ, LASTE SÖÖGITEGU, MÄNGUALA)

14.15-15.00 PÄEVAKONTSERT LAULVATE LUULETAJATEGA – TARMO SELTER JA AILI AVI

15.00 – FESTIVALI LÕPP 

FESTIVALI KORRALDAB TÜRI KOGUKONNASELTS (TYRI.VABAKOND.EE), TEL 53 957 115, tyrikonn@gmail.com

Toetajad: Türi vald, Türi kultuurikeskus, Türi noortekeskus, Leader Lõuna-Järvamaa Koostöökogu projekt “Elujõuline kogukond”. 

Toetatud kohaliku omaalgatuse projektist. 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga