Konna majast

Viljandi60

Türil Viljandi 60 asuv maja paiknes selle ehitamise ajal Särevere mõisa maadel ning ongi tuntud mõisa moonakamajana. Kuna lähedal asus vesiveski, siis veel nõukogude aja alguses asus ta Veski teeks nimetatud tänava ääres. Konna maja vanuseks arvatakse u 150 aastat, 1868. aastat pakub ehitusaastaks ajaloolane Valdo Praust.

Viimati asusid majas sotsiaalkorterid, ent 2017. aasta suveks oli Türi vald elanikud majutanud uutesse ruumidesse ning pärast ebaõnnestunud katseid hoonet müüa andis vald selle Türi kogukonnaseltsile 15 aastaks hoonestusõiguse alusel kasutada.

Uste värvimine linaõlivärvidega 2019.

Selts (14 liiget seisuga 2020. a) on korraldanud majas kümneid talguid, mille käigus on puhastatud ruumid prügist, eemaldatud nõukaaegsed sodimaterjalid, puhastatud väärikas vana maja ja toodud tagasi esile kunagine ehituskunst. Maja avastamine alles käib. Samuti avastame seltsina ennast ning mõtted liiguvad selles suunas, et maja on väärt seda, et näidata praktikas, kuidas ehitada loodust säästvalt. Nii toimub nt koostöö Järvamaa kutsehariduskeskusega loodusehituse koolituste korraldamiseks Konna majas.

Madli ateljees on lubikrohvi, paberkrohvi ja saepurukrohvi näidiseid.

Maja nimi tekkis 2017. aastal – asume Konnakülas, me tegutseme koguKONNA huvides. Meile on tähtis elukeskKONNA hoidmine.

Resa Tiitsmaa taies Konnale

Sisse on end 2020. aastaks seadnud 5 käsitöö- või huvihariduse koda, osades ruumides käivad tööd vastavalt projektile muuta maja keskmine osa tasapisi avalikkusele avatud kogukonnakeskuseks.

Konnasilmade koda on näide koostööst ja ühistegevusest. Käsitööring kogukonnale toimetab regulaarselt.

Viljandi 60 plaanid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Aitäh