Konn parandas Eesti-Moldaavia suhteid

Novembris külastas Peipsi koostöökogu projekti raames Türi linna grupp Moldaavia käsitöönaisi. Nädal Eestis viis neid erinevatesse kohtadesse – Türile jõuti tänu Türi kogukonnaseltsi koostööle Arengukoostöö Ümarlaua ja Iti Pälliniga. Moldova on Eesti sihtriik, kuhu välisministeerium panustab, et toetada sealseid kogukondi. Moldaavlased olid aktiivsed ka Mardilaadal.

Lisaks Türi kogukonnamaja Konn külastamisele jõuti külla ka Türi põhikooli käsitööõpetaja Maigi Martjakile, kes näitas, mida Türi lapsed kooli käsitöötundides õpivad. Eesti külastusest valmis Moldova televisioonile ka saade. Kindlasti on põnev vaadata Türi ja ka Eestit meid külastava inimese pilgu kaudu.

Konna inimesi lummas nende käsitöönaiste siirus ja avatus. Pakkusime vaadata Konna maja kodasid ja koos sõime ka lõunat. Pärast avastasime üllatuseks, et moldaavia kombe kohaselt oli taldriku alla poetatud ka Moldaavia raha. Meie ERR kunagisest operaatorist Ivar Murelist oli kasu ka kahe riigi vaheliste suhete paranemisel – kaks moldaaviakeelset sõna, mis reisist sinna toredasse riiki meeles olid, said osa ka meie külalised. Hämmastas külaline Tatiana Popa – ligi 80-aastane proua laulis hingest ja imeilusa häälega. Seda saab kuulata ka videost.Saadet saab vaadata ka järgnevalt lingilt: https://www.youtube.com/watch?v=Jg0UTg68iBs&feature=share&fbclid=IwAR2Ny12HDzrXruQiWS-PdsJENiX9S_SbhgEElaHgR-wnIFl4EB89dyG9of4

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Aitäh