President Konnas külas

Kui vallast helistati, et President Türi piirkonnaga tutvumas ja võiks Konna ka üle vaadata, oli konnarahval peretoas suur remont alles pooleli. Aga hea oli ennast kätte võtta ja tuba korda teha. Krohvikihid olid KOPi projekti tööde tõttu juba seinas, ootasid värvid ja lambriilauad. Heli Aadelt tellitud sisekujundusprojekt otsis Konna-väljundit. Tuba sai puhtaks ja endal oli ootus ärev. Mida siis näidata?

Seda, et vabaühendused Eestis võivad olla ka huvi- ja kogukonnapõhised ja ka mõlemat korraga. Seda, et vana maja elab aegade kiuste. Seda, et Türi on oma majadega väärtuslik elukeskkond. Usun, et President tundis. Ringkäik sai päris pikk: naiste käsitöökoda ja puidukoda said pilgu, laste hoovis ja Kullese kuuris tuli märkida, et toimetamegi Konnas koos lastega. Marge lastetuba ja Aina mööblikoda said läbi käidud. Hundi rühmatoas andsid Karin Allik ja Urmas Piigert noortega ülevaate, mis tegevusi see koda teeb, ja Madli kunstikojas sai Konn Presidendilt lubikrohvi vajutatud käejälje koos kuupäeva ja signatuuriga. Muidu vist keegi ei usuks hiljem, et President tuli vilkuritega ja puha. Varem on meie majas ka vilkureid käinud, aga siis veidi teistel põhjustel.

Konn tänab Türi valda ja Presidenti meile osutatud au eest. Andis mõnusasti indu juurde.

Vaatasime pilte – nii 3 aasta taguseid, kuid ka lausa eilseid. Mõnusas peretoas, Ülle Järve Türi-teemaliste maalide keskel. Koos Eesti Vabariigi presidendi proua Kersti Kaljulaidiga. (1. sept 2020)
Konna kink läks kogu Presidendi meeskonnale – Aina Lee tütre kuivatatud puuviljad autos näksimiseks, Pille Marrandi heegeldatud võrkkotis ja Vaike Siemanni keraamikal – päris Türi oma kandi maik juures. 2020
Lubikrohvis käejälg – et pärast ka keegi usuks, et pr Kaljulaid meil ikka käis. 1. septembril 2020. (Fotod: Kaia Iva)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Aitäh